Leirivalinnat 2015

Leirivalintojen tärkeimmät hakukriteerit ovat  osallistuminen sinfoniaorkesteriin, puhallinorkesteriin tai jousiorkesteriin sekä hakujärjestys. Tällä listalla on niiden valittujen nimet, jotka ovat antaneet luvan oman nimen julkaisemiseen leirin nettisivuilla. Ensivalinnassa varasijoille jääneille tarjotaan leiripaikkaa, heti kun paikkoja vapautuu. Sinfoniaorkesterin soittajien valintaprosessi on vielä kesken ja orkesterivalintoja päivitetään tälle listalle sitä mukaa kun ne selviävät.  Huom! Opettajamuutokset mahdollisia.

Viulun mestarikurssi
Johannes Hakulinen
Iida-Maria Hanhikoski (S)
Sonetta Harjanne
Saara Kangas (S)
Emilia Karjunen
Emmi Kauppinen
Kasmir Uusitupa
S=Valittu sinfoniaorkesteriin

Viulu
Jaakko Ilves
Siiri Alanko
Totti Hakkarainen
Lotta Harju (S)
Maria Ikonen (S)
Aleksi Kotila
Lina Leikola (S)
Liina Tamminen (S)
Juho Vähäkuopus (S)

Heini Kupiainen
Marianne Björklund (S)
Sanni Kangas
Malviina Lauha
Justiina Paasonen
Emilia Lappalainen

Andrei Sytchak
Minttu Backman (S)
Elina Humaljoki
Sini Manninen
Helka Marjamäki (S)
Ester Sundström (S)

Reijo Tunkkari
Maria Innanen
Teresa Innanen (S)
Inka Laajalahti (S)
Tuuli Partanen (S)
Nea Toivonen (S)
Henrik Vähätalo

Ahti Valtonen
Emma Kaartinen
Mikko Karhunen
Gabriel Langdon
Elli McLoud
Andrea Puscasu

Laura Vikman
Amanda Ernesaks (S)
Emma Mali
Venla Saavalainen
Annika Sinisalo (S)
Lauri Suni (S)
Venla Suni (S)
Ida Westerlund
Aino Yamaguchi
S=Valittu sinfoniaorkesteriin

Alttoviulu
Tommi Aalto
Ida Kosonen (S)
Saara Kurki
Arttu Nummela (S)
Ella Männikkö
Aino Räsänen
Anna-Maria Viksten (S)

Ari Hanhikoski
Mai Holi
Sarah Kepot
Isa Kortekangas (S)
Jussi-Jaakko Mankki (S)
Adela Mäkilä (S)
S=Valittu sinfoniaorkesteriin

Sello
Tuomas Lehto
Ross Collins
Mariela Honkikangas (S)
Tatu Kauppinen (S)
Jenna Kurikkala
Akseli Rudin
Henrik Sarvikivi
Antto Tunkkari (S)
Anna Westerlund (S)

Samuli Peltonen
Artturi Aalto (S)
Sahrami Huhtala (S)
Matti Kupiainen
Maria Mattila(S)
Hanna-Viola Miettinen (S)
Saara Särkimäki

Jukka Perksalo
Joanna Hanhikoski (S)
Kuutti Huhtala
Aino Karvonen
Essi Mutka
Anton Orpana
Lauralotta Seebeck
Ilmari Tunkkari
Oliver Virkajärvi
S=Valittu sinfoniaorkesteriin

Kontrabasso
Jasu Aalto (S)
Jesse Häyhä (S)
Ilona Pitkänen (S)
Pauli Pappinen (S)
Jasmiina Saarinen (S)
S=Valittu sinfoniaorkesteriin

Huilu
Annaleena Jämsä
Hanne Lappalainen*
Ella Linnonmaa*
Nea Mäkelä*
Tuulikki Paulasto*
Aura Perander
Heidi Riikonen*
Tiia Tikkala*
*Koesoitto sinfoniaorkesteriin

Oboe
Sara Hakaste (S)
Karoliina Hautala (S)
Anna Kliushina
Ida Komppa
Neea Parpala (S)
Hilda Perander (S)
Maiju Rajaniemi
S= valittu sinfoniaorkesteriin, stemmat jaetaan koesoiton perusteella

Klarinetti
Niina Selin
Iines Kiuru*
Selina Lauha*
Elina Lukkarinen*
Vivian Neff*
Iida Nummela*
Alarik Parikka

Saksofoni
Anna-Sofia Anttonen
Teemu Hallikainen
Annemari Survo

Fagotti
Tuuli Ahonen*
Joona Cornér*
Juho Isoluoma
Topias Kiiskinen*
Laura Kujala*
Jesper Pitkäkangas
Olavi Äikäs*
* Koesoitto sinfoniaorkesteriin

Käyrätorvi
Ville Hiilivirta
Paula Ernesaks (S)
Heidi Eskelinen (S)
Merituuli Hirvonen (S)
Auri Lampela (S)
Aleksander Milenkov (S)

Tommi Hyytinen
Marian Krok (S)
Iiro Koskinen (S)
Fiia Känsälä
Pinja Niemissalo
Katja Reinisalmi (S)
Heidi Savikuja (S)
S=valittu sinfoniaorkesteriin

Trumpetti
Kerttu Backman
Eero Kiukkonen (S)
Ilari Koskinen
Matti Peltola (S)
Samuel Pirkkanen
Savolainen Emmi (S)
Laura Vaittinen
Jarkko Vähämöttönen
Joel Ward (S)
S= valittu sinfoniaorkesteriin

Pasuuna
Mimosa Laine (S)
Roosa Lampela (S)
Markus Lankinen (S)
Iina Salmi (S)
Luka Vähäsarja (S)
S=valittu sinfoniaorkesteriin

Tuuba
Ayako Higurashi (baritonitorvi) (S)
Saara Pirkkanen
Sanna Sadeharju (S)
Aaro Silfverberg (baritonitorvi)
Sini Ylönen (S)
S=valittu sinfoniaorkesteriin

Lyömäsoittimet
Kalle Hakosalo (S)
Petteri Kippo (S)
Joonatan Lappalainen
Mauri Myllys (S)
S=Valittu sinfoniaorkesteriin

FacebookSuosittele